רפואת עיניים אופטיקה
 

מגזין עיניים, עיתון עיניים, מגזין לרפואת עינייםעיוורון צבעים, דרכים לשיפור?
מאת: ד’‘ר משה מלכין, מומחה למחלות וניתוחי עיניים, מנהל רפואי Eyes.co.il
נושא שכוח אל, שנדחק אל קרן זווית ברפואת העיניים. זה נושא שאומנם נלמד באופן רופף, אי שם לקראת בחינות ההתמחות, אך מי מתעסק איתו? כמעט אף אחד (אלא אולי בצורתו הנרכשת). רב רופאי העיניים לא עורכים בדיקת צבעים כרוטינה. כנראה שהסיבה נעוצה בחסר היכולת לעזור- כי הרי ידוע, שאין מזור.
 

כל מה שחשוב לדעת על הסרת משקפיים בלייזר
החלטה על הסרת משקפיים מלווה בחששות מוצדקים. כולם מסכימים שלפני שבוחרים להסיר משקפיים חשוב לקרוא כמה שיותר מידע על הניתוח, הרופא המנתח ותופעות לוואי אפשריות. בנוסף, לבקש המלצות ממכרים ובני משפחה וכמובן לעבור סדרת בדיקות עיניים.

 

עדשות מגע מיוחדות לתיקון ליקויים אסתטיים ופיזיולוגיים בעיניים
גונן עומר, אופטומטריסט בכיר במרכז הרפואי 'עיניים ד"ר לוינגר'
ליקויים אסתטיים בעיניים יכולים להיות מולדים או להיגרם כתוצאה מתאונה או מחלה עינית. עיוותים אסתטיים בעיניים מסוג זה גורמים לחוסר ביטחון ולקשיים חברתיים ורגשיים.

 

שלושה עשורים לניתוחי הסרת משקפיים בלייזר
מאת: עיניים, המרכז הרפואי ד''ר לוינגר
כ- 10,000 ישראלים בוחרים להיפרד מהמשקפיים ומעדשות המגע מדי שנה. רפואת העיניים והמכשור הרפואי עברו כברת דרך ארוכה מאז בוצע הניתוח הראשון להסרת משקפיים לפני כשלושה עשורים. 

 

ניתוח קטרקט בלייזר
ד''ר שמואל לוינגר
קטרקט (ירוד) היא מחלת עיניים המתפתחת בדרך כלל לאחר גיל 55 ושכיחה מאד לאחר גיל 65. כיום קטרקט הוא הסיבה העיקרית לעיוורון בעולם. רק בישראל מבוצעים מדי שנה כ- 50,000 ניתוחים ולמעלה ממחציתם במרכזים רפואיים פרטיים בקהילה.
 

השתלת קרנית בלייזר
מאת: פרופ' ישראל קרמר
חידוש בתחום השתלות קרנית – טכנולוגיה שמבטיחה תוצאות טובות יותר בהתאמת השתל ובאיכות הראייה המושגת הצורך בניתוח השתלת קרנית אינו שכיח וההערכה היא כי בישראל מבוצעים מדי שנה כמה מאות השתלות קרנית.
 

מחלות בקרנית העין והשפעתן על הראייה
מאת ד''ר אורי מלר, מנתח בכיר במרכז הרפואי 'עיניים' ומנהל מרפאת קטרקט, רופא עיניים בכיר בבית חולים קפלן ויושב ראש חוג קטרקט
קרנית העין היא השכבה הקדמית של העין והיא האחראית על השבירה האופטית העיקרית של קרני האור החודרות לתוך העין.
 

חידושים ברפואת עיניים - קטרקט, קרנית ורפרקציה
בכנס הבינלאומי החמישי לרופאי עיניים שהתקיים בסוף השבוע והתמקד בניתוחי רפרקציה, קטרקט וקרנית, הוצגו שיטות ניתוחיות וטיפולים חדשניים.
 

טראומה בעיניים עקב פציעה
מאת: ד''ר נדב בלפר, מנתח בכיר במרכז הרפואי "עיניים", מנהל מרפאת עיניים במרפאות חוץ בסורוקה
 העין, האיבר שמעניק לנו את הראייה באמצעות קליטה של קרני אור והעברתם למוח לעיבוד התמונה,  רגישה ביותר לפגיעה. הטבע המתוחכם דאג לכך שלאיבר כה רגיש יהיה מבנה שיעניק לו הגנה: העיניים שקועות בארובת העין וכך עצמות הגולגולת מהוות חיץ כנגד חבלה מכאנית או חודרת, העפעפיים ורפלקס המצמוץ מגנים מפני חדירת גופים זרים שעלולים לפגוע בקרנית או בשלמות גלגל העין.
 

פרקים מיהדות, פסוקים מהרמב’‘ם
מאת: שלומית נצח, שיפור הראייה ובריאות העיניים והגוף לפי חוקי הטבע
חוקי הטבע להפעלה נכונה של העיניים הם חוקים בראשיתיים. מסתבר שקדמו לד’‘ר בייטס חכמי יהדות וביניהם הרמב’‘ם. כך, מוצאים אנו תיאורים מפורטים אודות הדרך של אומנות הראייה, ונביא את הבולטים שבהם:’‘הרוצה לשמור את הבריאות, צריך לדעת התנועות הנפשיות ולזהר מהן.
 

הסרת משקפיים על ידי הרכבת עדשות מגע בלילה
מאת: אורית נבו שדמון, אופטומטריסטית, מנהלת קליניקת CLC ברעננה
תארו לעצמכם שיטה המאפשרת לכם לישון בלילה עם עדשות מגע, ולקום בבוקר עם ראייה טובה במשך כל היום וללא צורך בהרכבת משקפיים. שיטת טיפול זו נקראת אורטוקרטולוגי, או בקיצור אורטו-קיי. כבר בשנות השישים הבחינו מומחים לעדשות מגע, בתופעה של עדשות מגע הגורמות למיתון או ירידה בקוצר הראייה. 
 

כבדי ראייה, סיבות ופתרונות לבעיה
מאת: ד''ר נדב בלפר, מנתח בכיר במרכז הרפואי "עיניים", מנהל מרפאת עיניים במרפאות חוץ בסורוקה
כבדי ראייה הם אנשים אשר סובלים מליקוי ראייה חמור בשתי העיניים אשר אינו ניתן לתיקון בעזרת עדשות מגע או משקפיים קונבנציונאליים. כבדי ראייה סובלים באופן משמעותי מחדות ראייה ירודה, שלעתים אף נחשבת על פי חוק לעיוורון, למרות שעדיין יש להם יכולת ראייה מסוימת. ראייתם לקויה עד כדי כך שהם מתקשים לקרוא גם אותיות גדולות, מתקשים בצפייה בטלוויזיה, זיהוי פנים, זיהוי כתוביות ברחוב, מספרי אוטובוסים וכד'.
 


 

contactus@eyes.co.il אודות |  | פרסום |    | שימוש באתר |    | יועץ רפואי - ד"ר משה מלכין |
All rights reserved © כל הזכויות שמורות לנקודת מבט