רפואת עיניים אופטיקה
 

עדשות מגע


מבחר סרטונים
מבחר סרטונים שנבחרו מרשת האינטרנט ע"י מערכת EYES: עדשות מגע להרכבה בלילה, כיצד להרכיב ולהסיר עדשות מגע ומהי עדשת מגע טורית.

עדשות מגע, מבוא לעדשות מגע
מאת: ד’‘ר יהודה וייס, מומחה לרפואת עיניים ומנתח, מומחה לעדשות מגע
ככל הידוע לנו, תולדות עדשות המגע מתחילות בלאונרדו דה- וינצ'י, במאה החמש- עשרה. לאונרדו היה מהראשונים ששרטטו והבינו את מהות התשבורת שמתרחשת על פני הקרנית. דה- וינצ'י, ואחריו דסרט, תיארו את העובדה כי בטבילת הראש במים מאבדים את חדות הראייה, כיון שכוח שבירת קרני האור על פני הקרנית נעלם בתוך המים.

כיצד להימנע מבעיות הקשורות להרכבת עדשות מגע
מאת: ד''ר אירית ברקת, מנתחת עיניים בכירה במרכז הרפואי ''עיניים'' ובמכון העיניים של בית החולים ''שיבא'' תל השומר
בימים אלה עומד משרד הבריאות לפרסם תקנות חדשות שיסדירו מכירת עדשות מגע תחת פיקוח. לא עוד רכישת עדשות באופן עצמאי ברשתות הפארם, אלא רק מאנשי מקצוע, דהיינו אופטומטריסטים מוסמכים בלבד או רוקחים.

עדשות מגע לבעלי עיניים יבשות
מאת: אורית נבו שדמון, אופטומטריסטית, מנהלת קליניקת CLC ברעננה
מחקרים מצביעים על כך שכ-20% מאוכלוסיית העולם המערבי סובלת מיובש עיניים שהינו הגורם מספר אחד להפסקת הרכבת עדשות מגע. סימפטומים של עיניים יבשות כוללים:

שימוש נכון בעדשות מגע
מאת: ד''ר אורי מלר, מנתח בכיר במרכז הרפואי ‘‘עיניים’‘ ובבית החולים קפלן
‘‘בשנים האחרונות רופאי העיניים עדים לעלייה בנזק לעיניים שנגרם בשל שימוש בעדשות מגע לאורך שנים, ללא קיום בדיקה תקופתית מקיפה’‘, אומר ד’‘ר אורי מלר- לדבריו, ‘‘רבים ממרכיבי העדשות רוכשים במשך שנים עדשות מגע על פי אותו המרשם, מבלי שרופא עיניים או אופטומטריסט בכיר מוודא שאין שינוי במספר או במצב הבריאותי של העיניים.

אורטוקרטולוגיה, אורטו-קיי , הסרת משקפיים ללא ניתוח
מאת: אורית נבו שדמון אופטיקה CLC רעננה ודוד גייכמן אופטיקה CLC חולון - אופטומטריסטים
מומחים לעדשות מגע וחוקרים הבחינו כבר בשנות השישים בתופעה של עדשות מגע הגורמות למיתון או ירידה בקוצר הראייה. לתזכורת, עדשות המגע המודרניות קיימות כבר מסוף שנות הארבעים, עשויות מחומר פלסטי וקטנות בקוטרן מקוטר הקרנית.

עדשות מגע טיפוליות - פתרון טיפולי עבור הקרנית
מאת עדי ברנע, אופטומטריסטית קלינית וד’‘ר משה מלכין
עדשות מגע טיפוליות-כשמן כן הן; עדשות מגע רכות או קשות, המותאמות לרוב כפיתרון טיפולי עבור שכבת הקרנית או חלקי העין החיצונית. שכבת הקרנית (ראה מילון מונחים ומבנה העין שבאתר), שהינה המרכיב הקדמי והחיצוני בעין, מכסה את הקשתית, האישון וחלל העין הפנימי.

ראיה חד עינית - MONOVISION
מאת עדי ברנע, אופטומטריסטית קלינית
monovision מתייחס לשיטת התאמת עדשות מגע עבור פציינטים אשר פיתחו פרסביופיה. פרסביופיה הנו שינוי ראייתי בלתי נמנע, המתפתח סביב גיל 40, וגורם לקשיי קריאה של פרטים קטנים וחוסר מיקוד במבט לקרוב. רוב האנשים פותרים את הקושי על ידי הרכבת משקפי קריאה או משקפי ביפוקל / מולטיפוקל.

עדשות מגע רכות - Soft Contact Lens
מאת: אורית נבו שדמון, אופטומטריסטית, מנהלת קליניקת CLC ברעננה
מיליוני אנשים ברחבי העולם משתמשים מדי יום בעדשות מגע רכות הנפוצות משנת 1971. עדשות רכות כיום הן הנפוצות ביותר, יתרונן מתבטא בנוחות שהן מעניקות
למשתמש החל מהרגע הראשון, וכמו כן, ביציבותן הרבה על העין.

עדשות מגע קשות - Rigid Gas Permeable Contact Lens
מאת: דוד גייכמן, אופטומטריסט, מומחה להתאמת עדשות מגע
האם יש עתיד לעדשות המגע הקשות? בשנים האחרונות מתקיים ויכוח בין המומחים הטוענים שבעוד שנים אחדות לא נראה כאלה בעקבות ההתקדמות של עדשות הרכות
העתידיות, ויש המאמינים שהחומרים החדשים לייצור עדשות קשות והסוגים החדשים הנמצאים בפיתוח כעת, יהפכו את הקשות לבחירה ראשונה.

טיפול בעדשות מגע קשות - Rigid Gas Permeable Care
מאת: דוד גייכמן, אופטומטריסט, מומחה להתאמת עדשות מגע
הצלחה בהרכבת עדשות מגע קשות, תלויה לפעמים בפרטים קטנים. מאמר זה מתמקד בפעולות טיפוליות העשויות להקל על תהליך ההסתגלות ובאופן הטיפול בעדשות
קשות. אלו שרק מתחילים להרכיב עדשות קשות, סובלים בתקופה הראשונה מתחושת חוסר נוחות במיוחד בעפעף העליון.

עדשות מגע להרכבה ממושכת
מאת: אורית נבו שדמון, אופטומטריסטית, מנהלת קליניקת CLC ברעננה
המטרה האולטימטיבית של מי שזקוק לתיקון ראייה היא: ראייה טובה עם נוחות ללא התעסקות מיותרת. בתחום עדשות המגע לשימוש יומי, העדשות החד פעמיות ועדשות
לעיצוב מחדש של הקרנית ORTHO-K, קרובות למטרה זו.

עדשות מגע טוריות לתיקון אסטיגמציה \ צילינדר
מאת: עודד צביבך, אופטומטריסט מוסמך - משקפיים בשינקין
אם אתה סובל מאסטיגמציה ונאמר לך שלא ניתן להתאים לך עדשות מגע, כדי שתעיף עוד מבט. כיום, אנשים רבים עם אסטיגמציה, יכולים להשיג ראייה טובה במיוחד עם עדשות טוריק, המאופיינות בתוספת כוח הנקרא צילינדר, כלומר, עוצמה חזקה יותר של העדשה בציר X על פני ציר Y.

עדשות מגע דו מוקדיות, ביפוקליות
מאת: מערכת Eyes.co.il
עדשות מגע ביפוקליות מעוצבות כדי לתת פתרון נאות לאנשים עדשות מגע ביפוקליות מעוצבות כדי לתת פתרון נאות לאנשים הסובלים ממצב של פרסביופיה. הסימן הבולט ביותר להתפתחות פרסביופיה, הוא הצורך להחזיק חומר קריאה כמו עיתון, הרחק מהעין כדי לראות ברור. כיום ניתן להשיג עדשות ביפוקל קשות, רכות ואף חד פעמיות.

עדשות מגע חד פעמיות, עדשות מגע לשימוש חד פעמי
מאת: רוברטו בן שושן, אופטומטריסט, מומחה לעדשות מגע
עדשות מגע חד פעמיות ועדשות להחלפה לעיתים תכופות, משמשות לתקופה קצרה שבין יום לשבועיים, כאשר בתום הזמן זורקים ומרכיבים זוג חדש. סוג זה של עדשות מגע הביא להתקדמות בתחום, משום שמונעים את הבלאי של העדשה והצטברות של חומרים מזיקים.

עדשות מגע צבעוניות - Color Contact Lens
מאת: רוברטו בן שושן, אופטומטריסט, מומחה לעדשות מגע
ישנם 4 סוגים של עדשות מגע צבעוניות: גוון נראה, משופר, אטום וגוון בעל סינון עדין. מרבית עדשות המגע הצבעוניות מאופיינות ללא מספר, מה שמאפשר גם לאנשים  שאינם סובלים מבעיות עיניים להרכיבן.

עדשות מגע לחסימת קרני UV
מאת: רוברטו בן שושן, אופטומטריסט, מומחה לעדשות מגע
רובנו מודעים לסכנה הטמונה בקרני אולטרה-סגול. זו הסיבה שאנו מורחים כמויות נדיבות של קרם הגנה על עורנו, במיוחד כאשר אנו הולכים לחוף הים. אולם, אפילו האנשים עם המודעות הגבוהה ביותר לסכנה הצפויה לעורם מסרטן...


 

contactus@eyes.co.il אודות |  | פרסום |    | שימוש באתר |    | יועץ רפואי - ד"ר משה מלכין |
All rights reserved © כל הזכויות שמורות לנקודת מבט