רפואת עיניים אופטיקה
 

דלקות עיניים, דלקת עיניים אלרגית, דלקות בעיניים, דלקת בעין


אוביאיטיס- דלקת הענביה (דלקת סטרילית של תכולת העין)
מקור המילה אוביאה מהשפה היוונית ומשמעותה אשכול ענבים. הקדמונים קראו לתכולת העין הפנימית בשם אוביאה, והמונח נשאר עד היום וכולל את כל חלקי העין להוציא את המעטפת החיצונית. המונח אוביאיטיס מתאר דלקת של האוביאה או של תכולת העין.
 

בלפריטיס, דלקת עפעפיים - Blepharitis
מאת: ד’‘ר משה מלכין, מומחה למחלות וניתוחי עיניים, מנהל רפואי Eyes.co.il
בלפריטיס הינו מונח כללי לדלקת של העפעף והריסים. זהו אחד המצבים הנפוצים והעיקשים ביותר ברפואת העיניים, בד’‘כ המצב נובע מהיגיינה לקויה של העפעף, זיהום חיידקי מדרגה נמוכה (בד’‘כ מחיידק בשם סטפילוקוקס), תגובה אלרגית ו/או אבנורמלית בתפקוד בלוטות השומן של העפעף, למשל, חסימת הבלוטה או הפרשת יתר.

 

דלקת הלחמית, העין האדומה - Conjunctivitis
מאת: ד’‘ר משה מלכין, מומחה למחלות וניתוחי עיניים, מנהל רפואי Eyes.co.il
הלחמית (Conjunctivia) הינה הקרום השקוף המצפה את לובן העין ואת החלק הפנימי של העפעפיים. דלקת של קרום הלחמית נקראת Conjunctivitis. זוהי אחת המחלות הנפוצות ביותר. היא יכולה להיגרם ע’‘י נגיף (וירוס) חיידק (בקטריה) או מתגובה אלרגית לאבק בית, אבקנים (בד’‘כ באביב), עישון, חומרים נדיפים או כימיקלים שונים.
 

דלקת לחמית אביבית - תקוות חדשות להקלה
מאת: ד’‘ר יאיר מורד, מנהל מרפאת העיניים לילדים בבי’‘ח אסף הרופא
עם בואו של האביב, ואיתו הפריחה והלבלוב, צפויים שוב חלק מהילדים לחוות את נחת זרועה של אחת ממחלות האלרגיה הקשות - דלקת הלחמית האביבית. כמו תופעות אלרגיות אחרות, גם האביבית מתלקחת בעיקר עקב מגע עם חומרים אלרגניים המרחפים בחלל האוויר ומופרשים מאבקני צמחים למיניהם, חיות בית, או קרדית אבק הבית.
 

כלזיון - Chalazion
מאת: ד’‘ר משה מלכין, מומחה למחלות וניתוחי עיניים, מנהל רפואי Eyes.co.il
כלזיון (מיוונית - בליטה קטנה) הינו הכינוי לאותו גוש קטן בתוך העפעף שבד’‘כ מהווה שארית של דלקת העפעף או שעורה שהופיעה קודם. למעשה מדובר בציסטה הנוצרת בעפעפיים כתוצאה מחסימה של מוצא הבלוטות ע’‘ש מיובומיאן, המייצרות שומן ונמצאות בתוך רקמת העפעף.

 

שעורה - Stye
מאת: ד’‘ר משה מלכין, מומחה למחלות וניתוחי עיניים, מנהל רפואי Eyes.co.il

שעורה (הורדאולום בשפה המקצועית) הינה גוש קטן המופיע בעפעף. באופן טיפוסי, השעורה הינה תוצאה מזיהום חיידק סטפילוקוקוס או מחסימת בלוטות השומן שמסביב לריסים או בתוך העפעף. 

contactus@eyes.co.il אודות |  | פרסום |    | שימוש באתר |    | יועץ רפואי - ד"ר משה מלכין |
All rights reserved © כל הזכויות שמורות לנקודת מבט