רפואת עיניים אופטיקה
 

רפואת עיניים לילדים

מבחר סרטונים
מבחר סרטונים שנבחרו מרשת האינטרנט ע"י מערכת EYES: כיצד להזליף טיפות עיניים לילדים, מהי חסימת דרכי דמעות, עין עצלה סימפטום ותיקון, פזילות ועוד.

פזילה
מאת: פרופ' פנחס נמט, רופא עיניים ומנתח, מומחה בפזילה ורפואת עיניים לילדים
תינוקות מסוגלים לראות בגיל רך מאוד. ראייה זו מאפשרת להם לעקוב אחרי ההורים והמתרחש סביבתם. הראייה מתפתחת בהדרגה ומגיעה לבשלות מלאה בשנות החיים הראשונות. הראייה מתפתחת בכל אחת משתי העיניים, והודות לעובדה שלרוב שתי העיניים ישרות ומסתכלות לאותה מטרה או חפץ.


ניתוחי פזילה
מאת: ד’‘ר חיים סטולוביץ, מנהל השירות לרפואת עיניים לילדים ופזילה, מרכז רפואי ת’‘א
פזילה פירושה במונחים כלליים חוסר הקבלה של גלגלי העיניים בגלל חוסר איזון שבין שרירי העיניים. שכיחות הופעת פזילה היא בערך 2% בילדים תחת גיל 3 שנים ו -3% בילדים ובוגרים. היא מופיעה בצורה שווה בבנים ובנות.


מדריך להורים - מתי יש סיכוי שלילדכם ראייה לקויה
מאת ד’‘ר נדב בלפר, מנתח בכיר במרכז הרפואי ‘‘עיניים’‘ ובי’‘ח ‘‘סורוקה’‘ ומנהל מרפאת עיניים במרפאות חוץ בסורוקה
אצל תינוקות וילדים, לא תמיד ברור מהם הסימפטומים לראייה לקויה, אך עדיין ישנם סימנים שעלולים להעיד על בעיה שמצריכה בדיקת מומחה. בכל מקרה בדיקת ראייה שגרתית מומלצת כבר בגיל שנה ולאחר מכן מדי שנה.


מה רואים תינוקות ואיך
מאת: ד’‘ר חיים סטולוביץ, מנהל השירות לרפואת עיניים בילדים ופזילה, במרכז הרפואי ת’‘א
בלידה הילודים אמורים לראות בחדות אובייקטים במרחק 40 ס’‘מ שהוא בערך מרחק ההנקה - המרחק מהתינוק היונק לפני האם. יכולת הילדים לראות בחדות הולכת ועולה.


התפתחות מערכת הראייה אצל התינוק
מאת: ד’‘ר יאיר מורד, מנהל מרפאת העיניים לילדים בבי’‘ח אסף הרופא
אחד התהליכים החשובים ביותר העוברים על התינוק בחודשי חייו הראשונים היינו התפתחות מערכת הראייה. 9 חדשים שוכב העובר ברחם, עיניו עצומות והוא שרוי בחשיכה מוחלטת. ופתאום, עם יציאתו לאוויר העולם, מוצפת מערכת הראייה, מן העיניים דרך עצבי הראייה ועד למוח בשלל צבעים וצורות.


ליקויי למידה ומערכת הראייה
מאת: ד’‘ר חיים סטולוביץ, מנהל השירות לרפואת עיניים בילדים ופזילה, במרכז הרפואי ת’‘א
כאשר לילד יש קשיים בלמידה בבית הספר, אנשים רבים מניחים שסיבת הבעיה נעוצה במערכת הראייה, ולכן הפתרון צריך להיות בדיקת ראייה ובעקבותיה מתן משקפיים. לעיתים יש המוסיפים תרגילי עיניים לטיפול ובכך חושבים שתיפתר הבעיה!


הצרות דרכי דמעות בילוד
מאת: ד’‘ר יאיר מורד, מנהל מרפאת העיניים לילדים בבי’‘ח אסף הרופא
אצל תינוקות רבים מופיעה הפרשה מוגלתית ודמעת בשבועות הראשונים לאחר לידה. תופעה זו נגרמת עקב הצרות דרכי הדמעות, שהיא תופעה שכיחה ביותר אצל תינוקות. בשורות הבאות ננסה להסביר את מהות הבעיה וכן את דרכי הטיפול בה.


דלקת לחמית אביבית - תקוות חדשות להקלה
מאת: ד’‘ר יאיר מורד, מנהל מרפאת העיניים לילדים בבי’‘ח אסף הרופא
עם בואו של האביב, ואיתו הפריחה והלבלוב, צפויים שוב חלק מהילדים לחוות את נחת זרועה של אחת ממחלות האלרגיה הקשות - דלקת הלחמית האביבית. כמו תופעות אלרגיות אחרות, גם האביבית מתלקחת בעיקר עקב מגע עם חומרים אלרגניים המרחפים בחלל האוויר ומופרשים מאבקני צמחים למיניהם, חיות בית, או קרדית אבק הבית.


ראייה בילדים - עוד תשובות לשאלות נפוצות
מאת: ד’‘ר חיים סטולוביץ, מנהל השירות לרפואת עיניים בילדים ופזילה, במרכז הרפואי ת’‘א
איך יודעים אם העיניים של תינוק שעוד לא יודע לדבר הן תקינות?
התקופה הקריטית הראשונה בהתפתחות מערכת הראייה היא מגיל אפס ועד 10 חודשים לערך. בתקופה זו חלים שינויים ניכרים בגודל העין, במבנה הרשתית ומרכז חדות הראייה שברשתית ובתנועות העיניים במקביל להתפתחות המהירה של הקשרים העצביים במוח.


תופעה ושמה Malingering
מאת: עודד צביבך, אופטומטריסט מוסמך - משקפיים בשינקין
Malingering –העמדת פנים והתחזות רפואית, שמטרתה המודעת היא השגת רווח ממשי כגון פיצוי כספי/ אחוזי נכות, התחמקות מהעמדה לדין או רווח חברתי ונפשי כגון מעמד חברתי, פופולאריות או מציאת "אוזן קשבת". 

contactus@eyes.co.il אודות |  | פרסום |    | שימוש באתר |    | יועץ רפואי - ד"ר משה מלכין |
All rights reserved © כל הזכויות שמורות לנקודת מבט