רפואת עיניים אופטיקה
 

הסרת משקפיים


מבחר סרטונים
מבחר סרטונים שנבחרו מרשת האינטרנט ע"י מערכת EYES: שיטות להסרת משקפיים.

הסרת משקפיים בלייזר - שיטת לייזר אקסיימר
מאת: ד’‘ר משה מלכין, מומחה למחלות וניתוחי עיניים, מנהל רפואי Eyes.co.il
בשנים האחרונות אנשים מחייכים אלינו משלטי החוצות ללא זכר למשקפיים על פניהם. פרסומות מטרטרות בריו מבטיחות לנו ראייה מושלמת ואושר צרוף לאחר שנעשהניתוח להסרת משקפיים בלייזר. עמוק בלב, כל אחד חושד שאולי זה קסם, ובכלל זה נראה קצת מוזר: איך אפשר להעלים ליקוי כל כך מטריד ומוחשי בקרן לייזר קצרצרה ללא כאבים וללא תופעות לוואי משמעותיות כמובטח?

הסרת משקפיים - השתלת עדשה תוך עינית, ניתוח השתלת עדשה
מאת: ד’‘ר משה מלכין, מומחה למחלות וניתוחי עיניים, מנהל רפואי Eyes.co.il
העין מהווה מערכת אופטית שניתן להמשיל אותה למצלמה. היא מכילה שתי עדשות: הקדמית-חיצונית: קרנית (cornea). הפנימית, הנמצאת מאחורי האישון: עדשה (crystalline lens). תפקיד עדשות אלו; לכופף את קרני האור המקבילות (שבירה אופטית), ע’‘מ שתתמקדנה ע’‘פ הרשתית (במצלמה: הפילם). ראו מבנה העין ומילון מונחים שבאתר.
 

הסרת משקפיים בלייזר - שיטת ה- PRK
מאת: ד’‘ר משה מלכין, מומחה למחלות וניתוחי עיניים, מנהל רפואי Eyes.co.il
PRK -  Photo Refractive Keratotomy הינה שיטה (למעשה, ‘‘אם השיטות’‘) נפוצה בעולם להסרת משקפיים באמצעות לייזר אקסיימר. זוהי השיטה הראשונה והוותיקה, שצברה את מספר שנות הניסיון הרב ביותר, כ-15 שנה. השיטה טובה מאוד לתיקון ליקויי תשבורת (ליקויי ראייה אופטיים המתוקנים ע’‘י משקפיים או עדשות מגע; קוצר ראייה, רוחק ראייה, אסטיגמטיזם- צילינדר), קלים עד בינוניים.
 

הסרת משקפיים בלייזר - שיטת ה- אינטראלאזיק
מאת: פרופ' ישראל קרמר- מכון ‘‘עיניים’‘- מרכז עזריאלי ת’‘א
מטרתה של מערכת הלייזר בשימוש מסוג Intralase היא לבצע את השלב הראשוני בניתוח הסרת המשקפיים, באמצעות לייזר במקום סכין כירורגית . ה- Intralaser מורכב  מלייזר פולסי מסוג femtosecond mode, כלומר בעל משך פעימה קצר מאד -1/1015 שניה . אורך הגל של לייזר זה הוא 1053 ננומטר, הנמצא בטווח האינפרא האדום,  והלייזר מיוצר מגביש של תערובת ניאודיניום וזגוגית (Neodinium-Glass). 

הסרת משקפיים בלייזר - שיטת ה- לאסק
מאת: ד’‘ר משה מלכין, מומחה למחלות וניתוחי עיניים, מנהל רפואי Eyes.co.il
הינו ניתוח חדש יחסית, המהווה וריאציה קלינית של PRK. יש להבדיל בינו לבין - LASIK הניתוח המוכר והנפוץ לתיקון ליקויי ראייה. בטכניקת LASEK נוקטים כאשר  הקרנית שטוחה מדי או דקה מדי ועקב כך עלולים לצוץ סיבוכים משמעותיים בניתוח-LASIK.
 

הסרת משקפיים - שיטת ה- INTACS, שתלי פלסטיק בקרנית
מאת: ד’‘ר משה מלכין, מומחה למחלות וניתוחי עיניים, מנהל רפואי Eyes.co.il
שיטות אלו להסרת משקפיים, מהוות אלטרנטיבה לניתוחי ה-LASIK הנפוצים. בשונה מהלאסיק, הטיפול כאן לא מתבצע ע’‘י קרן לייזר אקסיימר, אלא ע’‘י השתלת פיסות  פלסטיק שקופות וזעירות לתוך הקרנית. הטיפול מיועד לקוצר ראייה קל עד בינוני בלבד (1-4 דיופטרות).
 

הסרת משקפיים - יומנה של מטופלת
מאת: מירב מלכין
עובדה מספר אחת: הניתוח אכן לוקח רק דקות בודדות. עובדה מספר שתיים: זה בכלל לא משנה. עדיין תשקשקו. זה בא-מת מפחיד. עובדה מספר שלוש: בדקה שתיים  הקרובות תקראו את כל מה שהמכונים לא יסבירו לכם, הרופא לא יתפנה לספר לכם ואלה שעברו את הניתוח כבר שכחו מזמן.


 

contactus@eyes.co.il אודות |  | פרסום |    | שימוש באתר |    | יועץ רפואי - ד"ר משה מלכין |
All rights reserved © כל הזכויות שמורות לנקודת מבט